Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Instagram
BESO
Facebook

Projektowanie i aranżacja wnętrz | BESO Pracownia
ul. Jana Długosza 2, pok. 2 
51-162 Wrocław

Email: biuro@besopracownia.pl

Tel: +48 572 123 506

 

 

Czym zajmuje się architekt wnętrz? 

1. Projektant wnętrz wydobędzie z Twoich wnętrz maksimum funkcjonalności i ergonomii

2. Architekt wnętrz dobierze najlepsze rozwiązania do danego budżetu

3. Projektant wnętrz przygotuje konkretną listę materiałów wykończeniowych, oświetlenia i mebli

4. Architekt wnętrz wykona dokumentację techniczną, którą będziesz mógł przedstawić dowolnemwykonawcy

5. Projektant wnętrz stworzy spójny stylistycznie projekt

 

Architekt wnętrz – czy warto? 

Przymierzając się do wykańczania wnętrz lub ich remontu zastanawiasz się, czy warto skorzystać z profesjonalnej usługi projektowej architekta wnętrz? Może masz już pomysł na wnętrza, wybrane meble, czy materiały, ale czy na pewno pomyślałeś o wszystkim? Czy zaplanowałeś wszystkie swoje wydatki? Przeliczyłeś potrzebne materiały? Zastanowiłeś się, czy aby na pewno ta wymarzona kanapa zmieści się  w pokoju dziennym? Te i wiele innych wątpliwości rozwieje architekt wnętrz.
 
Niezależnie od tego, czy usługa będzie wykonywana stacjonarnie ze spotkaniami f2f, czy online jesteśmy w stanie znacząco pomóc w opanowaniu budżetu, zaplanowaniu funkcjonalnych wnętrz i odpowiednim zestawieniu materiałów. Dobry projektant wnętrz pomoże w najważniejszych decyzjach.

 

1. Projektant wnętrz wydobędzie z Twoich wnętrz maksimum funkcjonalności i ergonomii

Właśnie kupiłeś mieszkanie w nowo budowanym budynku? Posiadasz takie, które wymaga remontu? Wykańczasz swoje biuro lub szukasz pomysłu na wnętrze restauracji?  Najważniejszy jest układ funkcjonalny i ergonomiczne rozplanowanie go. 

Przy projektach usługowych wydaje się to oczywiste, natomiast w przypadku inwestycji prywatnych już niekoniecznie. Możesz być przekonany, że świetnie poradzisz sobie sam. Jednak, czy potrafisz odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania:

 • czy wiesz, ile potrzebujesz miejsca, aby wygodnie korzystać z kuchni? 
 • jaki układ powinny mieć sprzęty kuchenne i szafki, żeby przygotowywanie jedzenia było najbardziej ergonomiczne? 
 • ile gniazdek i w jakich miejscach potrzebujesz? 
 • jaka jest różnica między chromowaną, a złotą baterią? 
 • czy przewidziałeś odpowiednią ilość miejsca do przechowywania? 
 • czy wymarzone łóżko zmieści się w Twojej sypialni? 
 • czy potrzebujesz w łazience oświetlenia przy lustrze?
 • czy chcesz mieć dodatkowe lampy dekoracyjne? 

 

Na takie i wiele innych pytań należy odpowiedzieć zaczynając planowanie remontu/ wykończenia wnętrz. 

Dobry architekt wnętrz zacznie z Tobą współpracę od obszernego wywiadu zawierającego pytania ogólne dotyczące całości inwestycji oraz szczegółowe do każdego z projektowanych pomieszczeń. Nasz brief liczy ponad 60 pytań bazowych, a dodatkowo uzupełniamy informacje na wstępnym spotkaniu, gdzie omawiamy całą współpracę, przedstawiamy harmonogram prac oraz szczegółowo dopytujemy o najważniejsze potrzeby klienta. Dopiero na tej podstawie jesteśmy w stanie rozpocząć pracę nad projektem. 

Na podstawie wszystkich informacji dostarczonych przez klienta, przygotowujemy kilka układów funkcjonalnych, które uwzględniają wszystkie wskazane potrzeby, a jeśli czegoś nie da się zawrzeć, to na tym etapie o tym informujemy. Dlatego decydując się na skorzystanie z usługi profesjonalisty kupujesz nie tylko ładny obrazek ale też dostęp do wiedzy specjalistycznej oraz swój czas.    

 

2. Architekt wnętrz dobierze najlepsze rozwiązania do danego budżetu 

Jedno z pytań w naszym kwestionariuszu dotyczy Twojego budżetu. Nie jest to “wścibstwo” ale raczej punkt zaczepienia do tego, na jakie rozwiązania możemy sobie pozwolić. Z doświadczenia wiemy, że nasi klienci często nie zdają sobie sprawy z tego, ile ich wymarzone wnętrza rzeczywiście będą kosztować. Pokazując na swoich inspiracjach niesamowite rozwiązania zaskakują się, że ich cena znacznie przekracza pierwotnie zaplanowany budżet. 

Specjalista jest w stanie zaproponować alternatywne tańsze rozwiązania, które mogą być kompromisem i nadal spełniać wymagania. Cena wszystkich elementów zależy głównie od jakości danego materiału. Przykładem może być szafka kuchenna o wymiarach 60x60x85 cm. Jej cena zależy od tego jaki typ frontów wybierzemy, czy jest on gładki, z płyciną, ryflowaniem? Ile warstw i jakiej jakości lakieru użyjemy? Czy front ma mieć uchwyty, jakiego mają być typu? A wreszcie jakie wnętrze ma mieć szafka? Czy znajdą się tam półki, szuflady, a może dodatkowo ma się otwierać elektrycznie? Każde z tych pytań wpływa na cenę, a jej finalna kwota może wahać się między 300, a 2300 zł. 

Architekt wnętrz znając Twój budżet zaproponuje takie rozwiązania, które zmieszczą się w nim, a jeżeli na czymś bardziej Ci zależy, to poszuka tańszych zamienników pozostałych elementów.  

 

3. Projektant wnętrz przygotuje konkretną listę materiałów wykończeniowych, oświetlenia i mebli

Na rynku znajduje się wiele sklepów oferujących te same rozwiązania materiałowe czy meblowe. Przeglądając piętnastą stronę z kaflami, czy oglądając kolejny odcień szarości farby możesz mieć już spory mętlik w głowie, na co się zdecydować. Korzystając z usług architekta wnętrz pozbywasz się tego stresu i zyskujesz cały ten czas dla siebie. 

Przykładem mogą być baterie łazienkowe. Ich ceny są bardzo rozbieżne. W popularnych marketach bateria umywalkowa może kosztować np. 100 zł, a w innym sklepie specjalizującym się w tego typu produktach, bateria wyglądająca tak samo będzie kosztować 1100 zł. I tu również, oprócz marki, ma znaczenie jakość wykonania. Ta najtańsza może okazać się mało odporna na codzienne używanie. Jej warstwa ochronna szybko się zetrze i niestety nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić. Profesjonalny projektant może zaproponować Ci sprawdzone jakościowo sklepy i materiały oraz podpowie, na co uważać przy ich zakupie.

W naszej pracowni zwykle na liście zakupów dajemy alternatywną opcję, jeśli jest taka możliwość, z dopiskiem, która z propozycji ma lepszą jakość. Do klienta należy ostateczna decyzja, w co chce zainwestować, a na czym oszczędzić.  
 

Lista materiałów | BESO Pracownia

  

4. Architekt wnętrz wykona dokumentację techniczną, którą będziesz mógł przedstawić dowolnemu wykonawcy 

Czy rysunki wykonawcze są konieczne przy wykańczaniu wnętrz? Oczywiście, że nie. Ta odpowiedź mogła Cię zaskoczyć ale prawdą jest, że wprawiony wykonawca świetnie poradzi sobie z wykończeniem wnętrz bazując na Twoich ustnych wskazówkach, co, gdzie i jak ma wykonać. Musisz tylko spędzić z nim cały ten czas i każdorazowo dokładnie wskazać, co ma zrobić. W innym wypadku może okazać się, że pojawią się elementy, które wykonawca inaczej sobie wyobraził niż Ty i finalnie efekt Cię nie zadowala. 

Natomiast jeśli decydujesz się na zamówienie dokumentacji technicznej, masz pewność, że coś, czego nie powiedziałeś znajduje się na rysunku i nic nie pozostało niedomówione. 

W BESO Pracownia pełna dokumentacja techniczna zawiera:

 • finalny układ funkcjonalny, rzut wykończeń, 
 • elektrykę,
 • hydraulikę, 
 • rzut sufitów podwieszanych, 
 • widoki charakterystycznych ścian, 
 • propozycję rozrysu wnętrz zabudów stolarskich, 
 • detale, 
 • policzone materiały

 

Z takimi rysunkami możesz iść do każdego wykonawcy i poprosić o dokładną wycenę jego prac. A w razie niejasności można się z nami skontaktować i dopytać o szczegóły rozwiązań. 

dokumentacja techniczna | BESO Pracownia
 

5. Projektant wnętrz stworzy spójny stylistycznie projekt 

Na końcu zostawiamy stylistykę. Chociaż to od niej zaczyna się argumentacja osób zastanawiających się nad sensem naszej pracy. Wielokrotnie słyszymy, że kolory, to każdy sam sobie może wybrać. I jest to poniekąd racja! Ale architekt wnętrz jest od tego, żeby te wybrane przez klienta kolory tak użyć we wnętrzach, aby również wizualnie przyjemnością było przebywanie w stworzonych wnętrzach. Bardzo łatwo również tu o popełnienie błędu, np. przesadzenie z jednym kolorem, lub z ich nadmierną ilością i ich niedopasowaniem. A przecież tu nie tylko same kolory są ważne. Nie mniej istotne są faktury, materiały, formy, ich ilość i jakość.

 Klasycznym błędem, którego najczęściej próbujemy unikać, to zestawienie różnych drewnianych i drewnopodobnych elementów. Jeśli chcemy mieć w mieszkaniu panele podłogowe w odcieniu bielonego drewna, to ciężko je potem zestawić z ciepłym, miodowym, dębowym stołem i szafą z płyty laminowanej o kolorze antracytowego jesionu. 

W naszej pracowni staramy się wybrać motyw przewodni wnętrza, dobrać kilka bazowych materiałów i potem tę spójną bazę uzupełnić innymi kolorami i materiałami. Dodatkowo uciekamy od stykania się ze sobą różnych materiałów, które mają imitować ten sam. Z doświadczenia wiemy, że nigdy nie uda się idealnie ich do siebie dopasować i zawsze będzie widać “kłamstwo” któregoś z nich. Dlatego jeśli już chcemy ich użyć, to będą one oddzielone od siebie, czy to metalową nogą, czy dywanem, albo listwą dekoracyjną. 

Jeżeli wydaje Ci się, że masz już wszystko wybrane i potrzebujesz tylko “kropki nad i” to świetnie! Od tego właśnie jesteśmy, aby zebrać wszystkie Twoje pomysły, przymierzyć je we wnętrzu i skomponować ze sobą tak, by stworzyły unikatowy efekt specjalnie dla Ciebie! 

Gotowe mieszkanie | BESO Pracownia
 

Projektant wnętrz – czy warto?

Podsumowując, czy warto zatrudnić architekta wnętrz? Jeżeli któryś z powyższych punktów dotyczy właśnie Ciebie, to zdecydowanie tak! Zatrudniając projektanta wnętrz oszczędzasz swój czas i nerwy związane z milionem wyborów, które musisz podjąć wykańczając wnętrza zarówno pojedynczego pomieszczenia, jak i całego budynku. 

 

Architekt wnętrz - czy warto go zatrudnić? 5 mocnych powodów!

19 lipca 2022

                                                                                                                              Classic

Architekt wnętrz Wrocław